AlbaniaDC

Welcome to AlbaniaDC - CS 1.6 GameServer
 
HomePortalFAQSearchMemberlistUsergroupsRegisterLog in

Share | 
 

 Te ndertojm Server N 'CS

Go down 
AuthorMessage
Space CRUISER
WebMaster
WebMaster


Posts : 46
Join date : 2009-06-24

PostSubject: Te ndertojm Server N 'CS   Thu Jun 25, 2009 1:38 am

# kjo vlen vetem per ata qe din me perdor Root


Së pari shkojm : mkdir /usr/hlds
dhe e hapim: cd /usr/hlds

Pastaj shkojm me downloadimin e fileve .


shkruajmë:

wget


Code: [Check Download Links]
http://www.steampowered.com/download/hldsupdatetool.binwget


Code: [Check Download Links]
http://ovh.dl.sourceforge.net/sourceforge/statsme/statsme-2.8.3-cstrike.zipdhe këtu përfundon downloadimi i fileve qe nevoiten .


vazhdojmë ====>

shkruajmë :

"chmod +x hldsupdatetool.bin
./hldsupdatetool.bin"
edhe kjo perfundoi =)


per me aktivizu patchin ( per CS Server ) vazhdojme keshtu :

rm -rf engine_amd.so
rm -rf engine_i486.so
rm -rf engine_i686.so
tar xfvz engine.v15.tgz

( një nga një ) .

per me pa server.cfg ( pra ku jan t'gjitha komandat shkojm keshtu )

"cd /usr/hlds/cstrike" aty eshte "server.cfg"

============================

si ta instalojmë Statsme ?

1. Shkojmë: "unzip statsme-2.8.3-cstrike.zip to /usr/hlds"
2. Per me aktivizu "/rank" "top 10" shkojm kshtu: n'statsme.cfg e ndryshojmë sv_storebyauth nga 1 në 0 .
3. " me kaq perfundoi instalimi i statsme dhe aktivizimi i /rank dhe /top10 "

============================

Code: [Check Download Links]

# Krejt po pysin qysh me startu serverin veprojmë kështu:

# "cd /usr/hlds" kur hapet "/usr/hlds" e shkrujm qita "./hlds_run -game cstrike +ip ip.ip +sv_lan 1 -nomaster +maxplayers 32 +map de_dust2"

#Careful do not use this in "Windows" =P

# I'm out =P


By:AlbaniaDc
Back to top Go down
View user profile http://albaniadc.forumotion.net
 
Te ndertojm Server N 'CS
Back to top 
Page 1 of 1
 Similar topics
-
» No server response
» New online chess server, www.easychess.com
» Chess-Tournament-Results-Server
» FICS - Free Internet Chess Server
» No server response

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
AlbaniaDC :: .::|Tutoriale|::. :: Tutoriale për cs-
Jump to: